poniedziałek, 31 października 2016

Byle do wiosny

Z głębokim smutkiem pożegnałem w niedzielę czas letni. Od wczoraj jest kijowo i tak będzie do Trzech Króli, kiedy to zacznie być widoczne, że dnia przybywa. Bardzo ubolewam nad tym, że czas letni nie obowiązuje cały rok. Nie powinno być zmiany czasu. Czas letni powinien stać się czasem całorocznym. Niektórzy tak mają. Na przykład Hiszpanie. Nawet jeśli mają czas zimowy, to i tak słońce zachodzi u nich prawie dwie godziny później, niż u nas. To niesprawiedliwe. Żądam dłuższego popołudnia!
To wszystko.

9 komentarzy:

 1. Nie rozumiem, dlaczego Kopernik nie ustalił, że dzień trwa cały rok tyle samo. Na przykład od 6.15 do 21.45. Czyż to nie byłoby dużym ułatwieniem?

  OdpowiedzUsuń
 2. Mógł to zrobić, ale się pomylił. Albowiem "wstrzymał słońce, ruszył ziemię". Powinien ziemię ustawić w pozycji LATO i nic nie ruszać. Mielibyśmy wtedy tak, jak mówisz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale co się dziwić. Na wszystkich "zdjęciach" widać, że cały czas chodził w szlafroku...

   Usuń
  2. Chodzil w szlafroku, bo tak namieszal, ze sam nie mial pojecia kiedy dzien a kiedy noc wiec na wszelki wypadek sie nie ubieral:))

   Usuń
  3. Moze wstrzymanie slonca a ruszenie ziemi bylo bardziej korzystne PR-owo, wiecie, o pozycje i wizerunek publiczny trzeba wszak dbac...
   A jakby tak zatrzymal tylko ziemie w jednej pozycji LATO, zaraz by zaczeli sarkac, ze za goraco, ze krynolina cisnie w upale, żabot pije pod pachami.
   Marketing.

   Usuń
  4. Kopernik chodził w szlafroku, bo była kobietą, to wiadomo, i to widać również po fryzurze.
   Być może Kopernik była kryptomarksistką i pierwszy ruszył "z posad bryłę świata". A mógł ją zostawić na żółwiach. One lubią ciepło.

   Usuń
  5. A czy Kopernik jest też odpowiedzialny za tę wichurę, która mi dzisiaj urywała łeb? Czy to raczej ten od ciśnienia? Jak on się nazywał...? Ten, no, Hektopascal.

   Usuń
 3. Drogi Ove, czym tu się przejmować? Kto powiedział, że masz się stosować do tego co ktoś tam ustalił.Żyj wedle własnego czasu, co i ja z zadowoleniem czynię:-) Nie jest kijowo, jest super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Pieprzu,
   Mówią, że Chuck Norris nie potrzebuje zegarka, bo to on decyduje, która jest godzina. Ja, niestety, nie posiadłem żadnej ze sztuk walki, przeto muszę respektować wskazania zegarów oraz ustalenia pracodawcy.
   Jest kijowo i już :)
   Tak będę leżał!

   Usuń