poniedziałek, 24 października 2016

Krótki raport z pierwszej połowy poniedziałku

Przeglądając elektroniczną skrzynkę pocztową, znalazłem trzy następujące po sobie wiadomości, w których powiadomiono mnie, że:
1. Mogę mieć większe przyrodzenie.
2. Kończę zawsze z zyskiem.
3. Nie trzeba już pracować.
Gdyby nie to, że jestem zgryźliwym tetrykiem, który uważa, że szklanka jest w 3/4 pusta, lodowce topnieją, lasy na Borneo się palą, stawy bolą, włos wypada, oko tępieje, politycy to szubrawcy, sprawy idą w złym kierunku, lepiej już było a Freddie Mercury nadal nie żyje, z pewnością ucieszyłbym się, że jest tak wspaniale, a jeśli ktoś myśli, że nie jest, to mu się wydaje, choć może nie całkiem, ale to nic, bo jeśli nawet nie całkiem jest dobrze, to z pewnością będzie i tego się trzymajmy. Tak bym pomyślał. Poczułbym miłe łaskotanie w żołądku. Bo który mężczyzna nie chce mieć większego przyrodzenia, niż ma? Kto kończy zawsze z zyskiem i do tego nie musi pracować? Otóż nie ja. 
Otóż to aktorzy filmów porno. Tylko oni mają tak wielkie przyrodzenia, że większych już na pewno mieć nie chcą. Tylko oni, kiedy kończą, mają z tego zysk. Tylko oni nie pracują. Już wiem, kto wymyślił powiedzenie "wybierz pracę, którą kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować".
Fuck!

8 komentarzy:

 1. Ciekawe, o czym dowiesz się jutro. Że możesz mieć mniejsze zyski, kończyć zawsze w pracy i nie musisz już mieć przyrodzenia? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tytuł jest optymistyczny! Wariant pesymistyczny brzmiałby:
  Raport z poniedziałku: krótki w pierwszej połowie.

  Chociaż jeszcze gorzej byłoby, gdybyś miał długi od poniedziałku.

  OdpowiedzUsuń
 3. To ze TY dostajesz takie propozycje powiekszania, to jeszcze ujdzie. Ale dlaczego dostaje je ja???
  Oprócz tego to jeszcze ciagle dostaje mozliwosc zakupu zegarków z brylantami. Hm.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to jest nas dwie, bo mnie tez chca powiekszac tylko nie pisza czy to bedzie rozmiar czapki dla noworodka czy tez wielki kapelusz z ogrmniastym rondem. Z tego tez powodu ciagle nie moge sie zdecydowac... mezczyzni to jednak maja latwiej;)

   Usuń
  2. Każdemu można coś powiększyć. Na przykład ego :)
   Nie proponują mi zegarków. Czuję się dotknięty!

   Nie wiem, czy mężczyźni mają łatwiej. Z powiększaniem. Chyba nie :)

   Usuń