sobota, 13 maja 2017

Wesołe igraszki

Najpierw media zapodały, że politycy Platformy złożyli do prokuratury doniesienie na polityków PiS, że ci mogli popełnić przestępstwo, polegające na ujawnieniu tajemnicy państwowej osobom niepowołanym. Wczoraj usłyszałem, że politycy PiS złożyli doniesienie na polityków Platformy, że ci dopuścili się przestępstwa, polegającego na zarzucaniu politykom PiS, jakoby oni mogli dopuścić się przestępstwa. Koncept prosty i przedni zarazem. Jeśli ktoś mówi, że popełniłeś przestępstwo, donieś na niego, że cię oczernia. Teraz potrzeba tylko jednego. Prokuratura powinna stwierdzić, że nie będzie prowadzić śledztwa przeciwko politykom PiS, tylko przeciwko politykom Platformy, gdyż ostatni ma zawsze rację. Szkopuł tylko w tym, że politycy Platformy mogą złożyć nowe doniesienie na polityków PiS, że ci złożyli nieprawdziwe doniesienie, jakoby politycy Platformy złożyli nieprawdziwe doniesienie, że politycy PiS mogli popełnić przestępstwo. Co prawda wiadomo, że nie mogli, gdyż politycy PiS nie popełniają przestępstw z definicji, a politycy Platformy wręcz przeciwnie, ale póki co nie ma takiego prawa, żeby politycy Platformy nie mogli sobie składać doniesień, jakie im przyjdą do głowy. Grozi więc "operacja Rolada", jak to nazwał Andrzej Zaorski w swoim skeczu z przed wielu lat. Tam chodziło o to, że jedne wojska oblegały inne, w twierdzy, ale oblegający też byli oblegani z zewnątrz, a oblegający oblegających, znów oblegani itd. Tutaj może być podobnie.
Gdyby to były Niemcy lat trzydziestych, przyszłość Platformersów rysowałaby się w czarnych kolorach, ale u nas nie będzie grozy, mam nadzieję, u nas będzie żenada. Nic nowego. Zatem - cieszmy się słońcem! Nareszcie ciepło!

8 komentarzy:

 1. Może to jest zbiorowy szok termiczny?
  Chociaż mój mąż ciągle mi powtarza, że ja zawsze litościwie tłumaczę zachowania kretynów...

  OdpowiedzUsuń
 2. Normalnie, wszyscy coś biorą... :-) Lepiej się poprzytulajmy!

  OdpowiedzUsuń
 3. I tylko to ciagle wrazenie gdzies z tylu glowy, ze to sie przeciez nie moze dziac naprawde...
  (to zdrowy rozsadek próbujacy zapanowac nad absurdem i abstrakcja)

  ehhh. Cieszmy sie sloncem :) ja mialam wczoraj! I do tego mialam wolne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę, Diable. I to na pewno jeszcze nie jest szczytowe osiągnięcie polskich polityków.

   Usuń
 4. Niedawno dowiedziałam się, że rację ma ten, kto krzyczy najgłośniej. Tego się trzymajmy! Po co biednych prokuratorów angażować? ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Następnie można przejść od słów do czynów. Ręko-

   Usuń
 5. Pieprzu, to bardzo humanitarne :)

  OdpowiedzUsuń