wtorek, 13 grudnia 2016

Generał Jaruzelski i pułkownik Kurtz...

... nie żyją. Ale to nic. Dziś 13 grudnia i znów będę musiał oglądać zdjęcie transportera SKOT pod kinem Moskwa z napisem CZAS APOKALIPSY. Znów usłyszę, jakiej zbrodni przeciwko narodowi dopuścili się komuniści, nie dopuszczając do rozpadu państwa. Kolejny raz przypomną ofiary śmiertelne a ci, co przeżyli, czyli przytłaczająca większość, będą wspominać swą przeszłość kombatancką, heroiczną, szlachetną. Najbardziej będą przeżywać ci, którzy wtedy byli dziećmi, albo nie było ich na świecie. Zapewne z wkurzenia, że nie mogą chodzić w glorii bojowników słusznej sprawy, względnie ofiar represji, co kto bardziej woli. Wszystko to znam już do znudzenia, wszystkiego tego mam po uszy. Już mi się nawet nie chce wypowiadać swojego zdania. Całe życie otaczają mnie żywe trupy. Najpierw przegrani powstańcy, więźniowie obozów, potem represjonowani działacze i oficerowie z Katynia a od pewnego czasu ofiary katastrofy smoleńskiej z najnowszym hitem polityki historycznej - żołnierzami wyklętymi, również zabitymi. Znów będą utyskiwać, że winni nie zostali ukarani a skrzywdzonym nie wynagrodzono strat. I ciągle to samo, że chodzi o prawdę, o sprawiedliwość. Prawdy, jak wiadomo, są trzy. Ja je znam, a kto nie zna, ten już nie pozna. Pamiętam stan wojenny bardzo dobrze. Byłbym wdzięczny, gdyby wreszcie przestano mi opowiadać, jaki on był. Dziś świeci słońce.

6 komentarzy:

 1. Niestety tego, ze swieci, ludzie na ogól nie zauwazaja. Taka ogólna tendencja, nie tylko w Polsce, swiatowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kiedyś też nie zauważałem, ale dlatego, że więcej rzeczy mnie cieszyło i słońce nie było zbyt ważne. Teraz zwracam na nie uwagę.

   Usuń
 2. Jesli pamietasz stan wojenny to juz sie nadawasz na kombatanta, a jak do tego "bardzo dobrze" pamietasz to i pewnie Ci sie jakis order nalezy, chociaz to zalezy, po ktorej stronie stales:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie należy mi się żaden order, bo nie pisałem po murach, a na to, żeby bronić czynnie socjalizmu byłem jednak za młody. Zresztą i tak bym nie bronił. Pamiętam,że w moim mieście nic się nie działo. Cisza. Biała cisza.

   Usuń
 3. Ktoś gdzieś napisał, że idąc przed siebie trzeba też patrzeć przed siebie, bo inaczej idzie się tyłem...

  OdpowiedzUsuń