wtorek, 13 września 2016

Dobra nowina

Świat obiegła wiadomość, że aktywista Fundacji Dobrego Pasterza wdał się w bijatykę w Sejmie, z jakimś podręcznym marszałka Terleckiego. Zrazu wiadomość ta ubawiła mnie, bo wyobraźnia podsuwała mi kolejne możliwe nagłówki internetowe i prasowe, jak "Aktywista Fundacji Świętej Rodziny przyłapany na biciu dzieci skakanką" albo "Prezes częstochowskiego koła organizacji Jedzmy Zdrowo kupuje czternaście batoników dla swoich dzieci".
Obejrzałem filmik.
Okazało się że człowiek od Dobrego Pasterza nikogo nie napadał, wpychał się tylko dość natrętnie przed kamery, żeby dokuczyć marszałkowi pytaniem o dzieci. To nie powód, żeby jakiś chłystek miał startować do ideowca z łapami. Od tego jest straż marszałkowska, jeśli już. Partyjny gorliwiec próbował założyć nelsona Dobremu Pasterzowi a potem konsekwentnie dążył do zwycięstwa przez ippon a jak nie to chociaż do osiągnięcia waza-ari. Nie udało się. Muszę przyznać, że Dobry Pasterz zyskał moje uznanie. Natrętna menda obłapiająca od tyłu, może człowieka przecież wkurzyć tak, że się takiemu przywali w mordę. Nie przywalił. Gratulacje! Dobry Pasterz wykazał się opanowaniem i chociaż uległ mundurowym, zwyciężył moralnie. Nie dziwota, miał za sobą większego Prezesa niż PiSowiec.

3 komentarze:

 1. Ciekawe, co jest obiektem działań Fundacji Dobrego Pasterza. Źli pasterze? ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jak. Dobrym pasterzom zagrażają wilcy i smoki. I wiatraki. No i pogoda.
   Widziałam wczoraj (lub tydzień temu) domek na hali. Domek miał metr ma dwa, coś jak klatka dla królików na czterech kurzych stópkach, z tym, ze ciemna. Z zamykanymi na skobel drzwiczkami. Okazało się, że pasterz spędza w tym hm, domku kilka miesięcy w roku. Zastanawiam się, czy mieści się tam owca, bo, że pary tam wchodzą i wychodzą w trójkę, to ponoć żadna nowina. Tak godoł górol.

   Usuń
 2. Dobry pasterz prowadzi owce, żeby je potem ostrzyc. Myślę, że fundacja ma cel podobny.

  Dobry pasterz jak się napracuje przy owieczkach, nie potrzebuje dużej chatki, gdyż zasypia jak kamień snem sprawiedliwego.

  OdpowiedzUsuń